Harcerze z Białorusi w Stężycy

Od dwóch dni w naszej bazie w Stężycy obozują harcerze z Białorusi. Reprezentują dwie organizacje: Republikańskie Społeczne Zjednoczenie "Harcerstwo" i Harcerską Organizację HORT. Razem nad jez. Lubowisko przyjechało ponad 80 harcerek i harcerzy. Obóz finansowany jest z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

W obozie mamy trzy kursy: kurs drużynowych Soplicowo (komendant phm. Stanisław Matysiak), kurs przybocznych PAK Rado (komendantka phm. Kinga Żelechowska), kurs zastępowych Świtezianka (komendantka pwd. Katarzyna Mamak). 

W programie poza typowymi zajęciami szkoleniowym i codziennymi kąpielami mamy przewidzianą wycieczkę po Kaszubach, wycieczkę do Gdańska i na Westerplatte, obozową olimpiadę, festiwal kulturalny, bieg harcerski, gry, zabawy, ogniska, kominki itd., itd. 

Bardzo chcemy, aby wszyscy harcerze z Białorusi wrócili do domów z ogromnym plecakiem pomysłów.