Czerwcowa rada szczepowych

We wtorek w siedzibie hufca odbyła się ostatnia w tym roku harcerskim rada szczepowych. W spotkaniu uczestniczyli komendantka hufca, komendanci szczepów 32 WDHiGZ, 160 WDHiGZ, 211 WDHiGZ, 295 WDHiGZ, instruktorzy szczepu 295 WDHiGZ, drużynowa 296 WWDH Wir, namiestnik drużyn Nieprzetartego Szlaku, przewodniczący i członek komisji rewizyjnej. Podczas spotkania poruszone były aktualne sprawy hufca.

Na początek komendantka hufca poinformowała o rozstrzygnięciu grantu socjalnego. Większość wniosków złożonych przez naszych drużynowych zostało zaakceptowanych. Namiestnik drużyn Nieprzetartego Szlaku poinformował, że złożył prośbę o aktualizację regulaminu grantu, tak aby w kolejnych edycjach także wychowankowie drużyn NS mogli być brani pod uwagę. Komendantka przedstawiła informacje o odbywających się w drugi weekend czerwca południowopraskich prezentacjach, czyli imprezie organizacji pożytku publicznego, działających na terenie naszej dzielnicy. Instruktorzy zwrócili uwagę, że nasza organizacja nie bierze udziału w tym wydarzeniu. Wierzą, że w kolejnej edycji prezentacji ta sytuacja się zmieni. 

Podczas spotkania przewodniczący komisji rewizyjnej przedstawił wstępny raport z weryfikacji płatności składek przez instruktorów. Temat wywołał niemałe poruszenie wśród obecnych. W najbliższym czasie komendanci szczepów otrzymają szczegółowe informacje. 

Namiestnik drużyn NS zaprosił wszystkich na zakończenie festiwalu, które odbędzie się już 10 czerwca na terenie dzielnicy Wawer. Sekretarz komisji stopni instruktorskich poinformował o pracach komisji. Zaproszono także na zbiórki poszczególnych namiestnictw.

Pod koniec spotkania komendantka życzyła wszystkim udanej akcji letniej. 

Tagi (kategorie):