Dzień Dziecka w Biurze RPO

W przededniu Dnia Dziecka przedstawiciele dwóch drużyn Nieprzetartego Szlaku: 425 WDH z ul. Weterynaryjnej oraz 255 WDH z ul. Namysłowskiej wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Zastępczyni Rzecznika dr Hanna Machińska wspólnie ze swoimi współpracownikami powitała nas bardzo serdecznie.

Pani Rzecznik w ciekawy i przystępny sposób opowiedziała, czym zajmuje się Rzecznik Praw Obywatelskich, zapoznała nas z nową pozycją książkową "Układanka Polska" oraz rozmawiała z harcerzami o ich zainteresowaniach. Przy herbacie i słodkim poczęstunku druhny i druhowie opowiadali o szkole i swoich pasjach. W spotkaniu wziął również udział  pracujący w Biurze RPO przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł. Nie mogło zabraknąć harcerskiej piosenki i własnoręcznie wykonanych upominków, które harcerze wręczyli gospodarzom spotkania w podziękowaniu za zaproszenie. 

W trakcie pożegnania poprosiliśmy panią Rzecznik o zorganizowanie spotkania, być może w szerszym gronie, z młodzieżą z innych krajów mieszkającą w Polsce. Spotkanie u Rzecznika Praw Obywatelskich było wyróżnieniem i podziękowaniem dla harcerzy, którzy pięknie wykonali harcerskie piosenki w czasie wieczornicy z okazji 35-lecia Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski. 

W NS wiele się dzieje. Już niedługo spotkamy się na podsumowaniu Przeglądu Artystycznego Drużyn...