Majowa rada szczepowych

7 maja w lokalu przy ul. Samolotowej na comiesięcznym spotkaniu zebrali się szczepowi i ich przedstawiciele ze środowisk 31, 32, 160, 288, 295, 420. Obecni byli: przewodniczący Komisji Rewizyjnej i namiestnik NS. Spotkanie prowadziła komendantka hufca.

 

Na początku spotkania rozmawiano o harcerskiej akcji letniej. Komendantka poinformowała, że środowiska mogą ubiegać się o grant programowy HAL 2019 w wysokości 1500,00 zł. (Termin składania wniosków – 5 czerwca). Szczegółowa informacja znajduje się na stronie www chorągwi.

Przypomniała też, że do 17 maja do KCh pod adresem wypoczynek@stoleczna.zhp.pl  należy wysłać zgodnie z założeniami organizacyjnymi HALiZ dokumenty obozowe.

9 i 10 maja w lokalu hufca w godz. 18-20 phm. Julita Przesmycka - komendantka zgrupowania w Stężycy zbiera wszystkie dokumenty obozowe kadry. Do 15 maja należy przesłać plany pracy obozów pod adresem karolina.kucharska@32.waw.pl. Wszystkie pozostałe plany obozów należy wysłać w celu zatwierdzenia w tym samym terminie pod adresem julita.przesmycka@32.waw.pl.  

 

W sobotę 11 maja zostaliśmy zaproszeni do udziału w uroczystościach 1 WDP im. T. Kościuszki pod pomnikiem Kościuszkowców przy ul. Okrzei, gdzie nastąpi uroczyste złożenie kwiatów. Następnie autokarem przejedziemy na Powązki Wojskowe. Tam będzie miał miejsce apel poległych. Powrót z Powązek autokarem. Szczepy/drużyny wystawiają 3-osobowe reprezentacje. Komendantka zaprosiła całą kadrę i wszystkich chętnych na te uroczystości. Zbiórka Hufca godz. 10.00 koło pomnika.

 

Zostaliśmy zaproszeni do współorganizacji 4 F Półmaratonu Praskiego. W tym roku odbywa się 31 sierpnia od godz. 20.00. Do obstawienia są 3 punkty przekazywania napojów:  ul. Umińskiego, Wał Miedzeszyński za zakrętem przy ul. Kadetów, Wał Miedzeszyński na wysokości ul. Zwycięzców. Proszą nas o wystawienie 150 osób. Zbiórka na punktach o godz. 18.00. Komendantka poprosiła komendantów/drużynowych o przekazanie do 20 maja informacji o deklarowanej liczbie osób z drużyny. Komendanta przypomniała, iż jest to akcja zarobkowa.

 

Rozmawiano także o siedzibie hufca i o obowiązku jej wspólnego sprzątania. Po zbiórce, warsztatach, spotkaniu należy zostawić porządek (zmycie naczyń, podłogi, zamiecenie oraz uporządkowanie WC). W pierwsze majowe święto na służbę zameldowali się harcerki i harcerze ze szczepów 160, 211 i 295 oraz hm. Piotr Piskorski, którzy lokal hufca na Samolotowej uporządkowali.

 

21 maja o godz. 18.00 zapraszamy do hufca wszystkie osoby zainteresowane promocją własnych środowisk (wydawnictwa środowisk, strony www, strony na facebooku, kroniki środowisk itd.) oraz te, które chciałyby wzmocnić nieliczny zespół promocji i informacji hufca. Zakończenie przed godz. 20.00.   

 

Komendantka informuje, że w tym roku mija 25. rocznica święceń kapłańskich naszego byłego kapelana ks. Marka Zdanowicza. Ksiądz Marek zaprasza na uroczystą mszę do swojej obecnej parafii w Pniewniku w niedzielę 19 maja na godz. 12.00. Komendantka prosi osoby chętne do wyjazdu o zgłaszanie się bezpośrednio do niej. 

 

Na ostatnią w tym roku harcerskim radę szczepowych komendantka zaprasza 4 czerwca o godz. 19.00 na ul. Samolotową. 

 

Tagi (kategorie):