Sobotnia Akcja Szkoleniowa

W sobotę 13 kwietnia w siedzibie hufca odbyły się warsztaty przed akcją letnią oraz Sobotnia Akcja Szkoleniowa. Podczas pierwszych zajęć uczestnicy (głównie kadra tegorocznych kolonii i obozów) poznawała zasady bezpieczeństwa. Podczas SAS uczestnicy mogli pogłębić swoją wiedzę dotyczącą organizacji zajęć, motywacji czy pomocy podopiecznym. Wydarzenie przyciągnęło do hufca około trzydziestu osób.

Jako wstęp do Sobotniej Akcji Szkoleniowej odbyły się warsztaty przed HAL. Tym razem spotkanie poprowadził hm. Piotr Piskorski. Podczas zajęć uczestnicy zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Rozmawiali o tym, jakie mogą być niebezpieczne sytuacje, jak im zapobiegać. Stworzyli także dobre rady dla kadry. Wkrótce materiał będzie dostępny na facebooku hufca. W tej części udział wzięło ponad dwadzieścia osób. Przypominamy, że odbycie warsztatów jest obowiązkowe dla kadry kolonii i obozów. Osoby, które nie stawiły się na zajęciach, proszone są o kontakt z prowadzącym.

Kolejne zajęcia podzielone dotyczyły poszczególnych metodyk. Podczas zajęć dla kadry zuchowej phm. Zuzanna Pacholczyk doradzała młodej kadrze, o czym należy pamiętać przy wyjeździe na kolonię. To nie tylko koperty z pieniędzmi zuchów, ale też dodatkowe szczoteczki do zębów, zapasowe wywijki czy getry. W drugiej części zajęć uczestnicy poznawali metody opowiadania bajek na dobranoc. To przydatna umiejętność wodzów gromad zuchowych. Zajęcia dla kadry harcerskiej i starszoharcerskiej poprowadził hm. Stanisław Matysiak. Podczas spotkania uczestnicy omawiali program obozów dla harcerzy. 

Kolejne zajęcia poprowadziła pwd. Katarzyna Krulak. Temat: Jak nie zaszkodzić choremu dziecku przyciągnął uwagę niejednej osoby. Kasia, która jest studentką medycyny, w sposób ciekawy omówiła swój temat. Ostatnie zajęcia dotyczyły motywowania harcerzy starszych. Z tym tematem zmierzyła się pwd. Dagmara Schulta. Wielu drużynowych ma problem z utrzymaniem zainteresowania wśród harcerzy starszych zbiórkami i akcjami drużyny. Po tych zajęciach bez wątpienia nie powinni już mieć takich zmartwień.